VMware Service-Defined Firewall – pierwsza tego typu zapora na rynku!

VMware Service-Defined Firewall

Podczas zeszłotygodniowej konferencji RSA w San Francisco, VMware przedstawił swój nowy produkt w zakresie cyberbezpieczeństwa – VMware Service-Defined Firewall.

Firewall VMware, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie skupia się na infrastrukturze, lecz bezpośrednio zabezpiecza korporacyjne dane oraz aplikacje. Zapora wykorzystuje już istniejące produkty VMware tj. NSX Network Management and Security oraz AppDefense Threat Detection Engine.

VMware Service-Defined Firewall ma za zadanie zebrać i przeanalizować dane z setek tysięcy maszyn wirtualnych, działających w firmach na całym świecie. Działając na zasadzie maszynowego uczenia oraz automatyzacji, zapora nawet na etapie ruchu sieciowego może skutecznie wykryć anomalię i jej zapobiegać. Plusem jest również to, że rozwiązanie ze względu na użycie narzędzi vSphere, nie wymaga instalacji specjalistycznego oprogramowania na każdej maszynie oddzielnie.

“Nasza idea stałego, wręcz wszechobecnego bezpieczeństwo to coś zgoła innego niż rozwiązania zintegrowane. Tego typu podejście łączy różne istniejące już rozwiązania np. tradycyjny firewall, który następnie instaluje się na konkretnym urządzeniu w data center. W naszym podejściu platforma wirtualizacyjna od razu posiada szereg unikalnych zabezpieczeń. Tak też działa nasz Service-Defined Firewall, który nie musi ścigać się coraz szybciej rozwijającymi się zagrożeniami. Jeszcze zawczasu bada stan zachowania aplikacji i koreluje go normami” – podsumowuje Tom Gillis, Dyrektor Generalny w Dziale Bezpieczeństwa i Rozwoju Sieci w VMware

Co ważne, VMware Service-Defined Firewall  w teście Verodin Security Instrumentation Platform  (SIP) – globalnego lidera testowania cyberbezpieczeństwem, powstrzymał wszystkie ataki!