Nowe rozwiązania w laptopach Dell

Dell w czasie targów CES 2019 w Los Angeles, zaprezentował technologie i funkcjonalności jakie zastosowano w najnowszych modelach laptopów.

Dell Latitude 7420 2 w 1

Uwagę zwraca konwertowalny Latitude 7400 2-in-1. Teraz jest to najmniejszy, bo 14-calowy model biznesowy. Projektanci uzyskali ten efekt dzięki zmniejszeniu ramki komputera. Obudowa wykonana z plastiku odławianego z oceanu doskonale wpisuje się w trend eko. W nowym Latitude 7400 zastosowano czujnik zbliżeniowy na bazie technologii Intel Context Sensing. Dzięki temu rozwiązaniu, urządzenie wykrywa obecność użytkownika przed monitorem i automatycznie wchodzi w tryb uśpienia lub wybudza system. Dodatkowo Dell podkreśla 24-godzinny tryb pracy laptopa na baterii oraz możliwość naładowania jej do 80% pojemności zaledwie w ciągu godziny (funkcja Dell ExpressCharge).

dell latitude 7400 2 w 1

[fluid_wrapper width="686" height="386"][/fluid_wrapper]

Dell XPS 13

Zmiany nastąpiły także w modelu Dell XPS 13. Producent powrócił do umieszczenia swojej najmniejszej kamery HD na górnej krawędzi urządzenia, przez co design XPS oparty na bardzo cienkich ramkach nic nie traci.

[fluid_wrapper width="686" height="386"][/fluid_wrapper]

Dell Inspirion 7000

Dell odświeżył także serię Inspiron 7000. Modele 13-, i 15- calowe zyskały stylowy wygląd dzięki nowemu wzornictwu, aluminiowej obudowie, a także aktywnym piórku – co ciekawe, chowanym w zawiasie ekranu. Dodatkowo producent zastosował technologię Adaptive Thermal, która dostosowuje wydajność laptopa do aktywności pracy użytkownika, dbając jednocześnie o pobór energii i utrzymanie odpowiedniej temperatury urządzenia.

[fluid_wrapper width="686" height="386"][/fluid_wrapper]

Źródło: Dell.com