Citrix podjął współpracę z Cedexis

Firma Citrix w poniedziałek oświadczyła, że kupiła firmę Cedexis z Portland.
Taka decyzja przyniesie duży rozwój innowacji na rynku informatycznym.

Cedexis optymalizuje wydajność aplikacji oraz dostarcza treści w środowiskach hybrydowych. Jego technologia dynamicznie zarządza ruchem sieciowym w internecie w celu usprawnienia i przyspieszenia przepływu danych.
Ryan Windham, dyrektor generalny Cedexis, przyznał,że połączenie sił z Citrixem jest dobrą drogą do tego, by razem zwiększyć tempo innowacji na rynku. Według firmy z Portland, Citrix jest potęgą globalną, jeśli chodzi o pomoc przedsiębiorstwom w przyspieszaniu podróży w chmurze.

Główny Specjalista ds. Produktów w Citrix, PJ Hough, powiedział, że technologia zintegrowana z rozwiązaniami Citrix jest potrzebna w świecie zorientowanym na DevOps, w którym aplikacje są budowane z wykorzystaniem architektury mikroserwisów.
Obie firmy wspólnie twierdzą, że po połączeniu sił znajdą się w czołówce “rynku dojrzałego do zmian zachodzących w świecie infrastruktury i sieci”.
Citrix, wspierany teraz przez technologię swojego wspólnika, skoncentruje się na zapewnieniu strumieniowej transmisji wideo o takiej samej jakości jak telewizja na fizycznym kablu.

Jakie korzyści Cedexis przyniesie Citrixowi?

Przede wszystkim wzmocnienie w zakresie architektów sieci, aby lepiej mierzyć dane użytkowników, pomagając im optymalizować wdrażanie aplikacji.
Firma z Portland dobrze pasuje do większej zmiany Citrix w Citrix Cloud, które jest rozwiązaniem hybrydowym.
Rozwiązania Cedexis zwiększą zdolność Citrix do optymalizacji dostarczania aplikacji internetowych, które działają równolegle ze środowiskami zwirtualizowanymi Citrix.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: www.crn.com