Alterkom sponsorem nagród dla twórców gier

Firma Alterkom została sponsorem nagród dla twórców gier spotkania KrakJam

Firma Alterkom została sponsorem nagród dla twórców gier spotkania KrakJam, odbywającego się w dniach 26-28 stycznia 2018 r w Krakowskim Parku Technologicznym.

Inicjatywa ta jest częścią Global Game Jam. GGJ zrzesza studentów, profesjonalistów,a również zwykłych fanów gier po to, by mogli tworzyć małe, eksperymentalne gry. Przedmiotem spotkania jest wykreowanie nowego Pacmana, Audiosurfa czy World of Goo, a jury jest każdy kto bierze w nim udział, głosując na najlepszą produkcję.
To twórcze podejście do tworzenia gier komputerowych, ponieważ uwzględnia eksperymentowanie nimi, wykorzystując przy tym swoje własne pomysły. Organizatorzy tego spotkania podkreślają, że nie trzeba być profesjonalistą, by wziąć w nim udział. Ważna jest tutaj wymiana wiedzy i doświadczeń, współpraca oraz twórcza zabawa.

Alterkom bardzo chętnie sponsoruje takie przedsięwzięcia z uwagi na twórczy ich charakter oraz fakt, że w swoim założeniu skierowane są do osób, które stawiają pierwsze kroki w danej dziedzinie cyfrowej.

 

Źródło: http://krakjam.pl/